AKADEMIA PATRIOTÓW

CHCESZ POMÓC?

KONTAKT

 

AKTUALNOŚCI

Created by Maciej Bojanowski

KONTAKT

twój mail
wiadomość
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NAPISZ DO NAS - CHĘTNIE ODPOWIEMY:

ODWIEDŹ NAS- CHĘTNIE CIĘ POZNAMY:

Akademia Patriotów

ul. Sokolnicza 34/38

11-400 Wrocław

Pasja jest życiu bardzo ważna, dlatego chciałbym Ci opowiedzieć o mojej.

 

Fascynują mnie konie. Być może dlatego, że od zawsze były obok mnie. Obserwowałem je i zacząłem zauważać, że mają one swoje charaktery, swoje indywidualne cechy. Zaczęło mnie to intrygować i tak się zaczęła moja życiowa przygoda, moja pasja...

 

Mój dziadek był twardym, pracowitym człowiekiem. Miał swoje gospodarstwo, w którym hodował kilka koni, jednak jedna klacz była wyjątkowa. Nigdy nie zapomnę jak mój dziadek musiał ją sprzedać. Kiedy klacz opuszczała zagrodę i odchodziła wraz z nowym właścicielem, w pewnym momencie odwróciła głowę… i na pożegnanie zarżała. Mój dziadek, który przeżył rewolucję bolszewicką, Pierwszą i Drugą Wojnę Światową, ten mocny człowiek… zwyczajnie rozpłakał się. Na zawsze ten obraz zostanie w mojej pamięci.

 

Konie to niesamowite stworzenia. Dlatego na początku lat 90 przeprowadziłem się z żoną do Brodna koło Wrocławia. Niedługo potem kupiliśmy nasze pierwsze konie Johny, Kate i Bruno. To były pierwsze konie rasy Fell Pony w Polsce. Być może to zasługa dziadka, że wybraliśmy właśnie tę rasę. Rasę koni mocnych i dzielnych, wartości, które do dziś cenię również u ludzi.

 

W tym pędzącym świecie, zwierzęta dają mi siłę i spokój. Wprowadzają pewną harmonię i naturalny rytm w życiu, którego jest dziś coraz mniej.

 

Mam wiele przygód związanych ze zwierzętami, które mnie dużo nauczyły, ale o nich opowiem przy innej okazji…

 

Jak zapewne się domyślasz kupienie, sprowadzenie i utrzymanie koni w Polsce nie jest rzeczą łatwą. O mały włos, w wyniku działań urzędników, kupione przeze mnie konie nigdy nie dojechałyby do mnie. Setki formalności i dokumentów, o których dowiedziałem się już po zakupie niemal nie zniszczyły moich marzeń, mojej chęci realizacji swojej pasji. Hodowla to rodzaj wolności i powinna być przyjemnością, jednak dziś coraz częściej to borykanie się z biurokracją. Jak niestety w większości obszarów naszego życia.

 

 

Jeżeli, tak jak Ja uważasz, że warto w życiu mieć pasje i chciałbyś mieć szanse na ich realizacje bez przeszkadzania polityków, partyjnych urzędników, możesz oddać na mnie głos w wyborach na Prezydenta Wrocławia.

 

Trzymajcie się,

 

Zbigniew Antoni Jarząbek.

 

PASJA