AKADEMIA PATRIOTÓW

CHCESZ POMÓC?

KONTAKT

 

AKTUALNOŚCI

Created by Maciej Bojanowski

KONTAKT

twój mail
wiadomość
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NAPISZ DO NAS - CHĘTNIE ODPOWIEMY:

ODWIEDŹ NAS- CHĘTNIE CIĘ POZNAMY:

Akademia Patriotów

ul. Sokolnicza 34/38

11-400 Wrocław

Jest jesień. Rok 1945. W towarowych wagonach bez dachu, jedzie spod Lwowa w kierunku Wrocławia, kilkaset osób z całym swoim dobytkiem. Wyrzuceni ze swojego domu, jadą prawie pięć tygodni w zimnie i deszczu w nieznane. Wśród nich są moi rodzice.

 

Tak tworzyła się historia powojennego Dolnego Śląska. Rodzice osiedlili się pod Wrocławiem. Przyjechali z dwójką dzieci, moją siostrą i bratem. Ja z pozostałą trójką urodziliśmy się już tutaj. Jako najmłodsze dziecko wychowywałem się w licznej rodzinie. Nasze święta to wielkie zjazdy kilkudziesięciu osób. To niesamowita więź, o którą coraz trudniej w dzisiejszym świecie.

 

Mieszkając we Wrocławiu poznałem ciekawą i ładną dziewczynę, miała na imię Bogusia. Często chodziliśmy na spacery po Parku Południowym. Pobraliśmy się i zamieszkaliśmy przy ul. Powstańców Śląskich. Nadal lubiliśmy przychodzić do „naszego” parku razem z synem Michałem, a dwa lata później również z Mateuszem. Dziś spacerując po krętych uliczkach, wśród parkowych drzew, z nostalgią wspominam te piękne chwile.

 

Teraz od czasu do czasu przyjeżdżamy tu z naszymi wnukami. Staram się przekazać im dziedzictwo, które otrzymałem od moich rodziców. Chciałbym, aby również dla nich wartości takie jak uczciwość, prawość, odwaga, samodzielność i pracowitość były bliskie. Choć wiem, że nie mam łatwo, bo mam przeciwko sobie system edukacyjny, polityczny i gospodarczy, który te wszystkie wartości próbuje zniszczyć.

 

Chciałbym, aby zarówno moje dzieci jak i wnuki związali swoją przyszłość z Polską. Chciałbym, aby nie były zmuszone wyjechać za granicę.

 

Marzy mi się Polska, w której rodziny mogą normalnie, uczciwie pracować i wychowywać swoje dzieci. Bez grabienia owoców ich pracy przez polityków i partyjnych urzędników. Bez narzucania rodzicom tego, w jaki sposób i czego chcą uczyć swoje dzieci.

 

Jeżeli też marzysz o takiej Polsce, zagłosuj na mnie w wyborach na Prezydenta Wrocławia.

 

Miłego dnia!

Zbigniew Antonii Jarząbek

 

RODZINA